ارسال پاسخ 
برند و برندینگ
10-02-2017, 11:05 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-04-2017 10:53 AM، توسط moghaddam.)
ارسال: #1
برند و برندینگ
برند و برندینگ
تعریف برند (Brand) طبق انجمن بازاریابی امریکا یک اسم یا عبارت ، نماد یا آرم یا هر مشخصه دیگری می باشد که تداعی کننده خدمات یا فروش محصول خاص است و وجه تمایز آن با خدمات یا محصولات مشابه باشد . نشان تجاری در ایران بعنوان برند در نظر گرفته می شود. در واقع برند همان چیزی ست که مخاطب با دیدن ، شنیدن ناخودآگاه ویژگی یا مشخصه ای در ذهن او تداعی می کند.

واژه برند یا مارک طراحی سایت به خدمت یا محصولی اطلاق می شود که ارزش اجتماعی و اعتبار بالایی داشته باشد . به عبارت دیگر برند و برندینگ دارای ماهیت اجتماعی است پس می توان گفت برندی قدرتمند است که افراد زیادی نسبت به آن احساس مالکیت داشته باشند.

در واقع برند و برندینگ یکی از اصول مهم در جنبه های کسب و کار و بنگاه های اقتصادی است . اگر بخواهیم در مورد دلایل موفقیت و پیشرفت یک کسب و کار را بررسی کنیم می توانیم به وضعیت برند بودن آن باید توجه کرد.

ابزار برندینگ

برای برندسازی چندین ابزار را در اختیار بازاریابان قرار می دهند تا از طریق آن باکاربران در ارتباط قرار گیرند. برای ساختن یک برند قوی در بازار از تبلیغات، خدمات به مشتری، فروش بیشتر ، بازاریابی مستقیم و غیر مستقیم ، اسپانسر و غیره استفاده می کنند.

به طور کلی در برندسازی طراحی سایت باید یک جایگاه احساسی و عاطفی را به خدمت اضافه نمود تا بدین وسیله ارزش خدمت یا محصول به مشتریان افزایش پیدا کند.

در برند سازی از گزارش و پیام های رسانه ای استفاده می گردد که این پیام ها هرچقدر بیشتر و محتوای آن مطلوب تر باشد برند یا نام تجاری با قدرت بیشتری نمایان خواهد شد. با طراحی سایت کسب و کارتان می توانید در جهت برندسازی همگام شوید.

برندینگ برای ایجاد آگاهی در مورد محصول یا خدمت و افزایش وفاداری و تعهد مشتریان استفاده می شود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان